O autorze
W pewnym sensie jestem hipsterem „islamofobii” ;) - robiłem to, nim jeszcze stało się to w Polsce modne. A tak na serio, to nie chodzi o islam, lecz o jego polityczny aspekt, będący w sprzeczności z otwartym społeczeństwem i podstawowymi zasadami demokracji. Między innymi dlatego założyłem stronę http://www.euroislam.pl/ oraz prowadzę stowarzyszenie Europa Przyszłości.
Na twitterze @jasziek
Pasjonują mnie sprawy społeczne, polityka międzynarodowa, religie. Poza tym zawodowo zajmuję się zarządzaniem finansami, biegam, a wolny czas najchętniej spędzałbym włócząc się po kawiarniach.

Imigranci nie poru...li – apel do red. Tomasza Lisa

Oktoberfest
Oktoberfest
Czytelników poniżej 18 roku życia proszę o nie czytanie tego artykułu. Przepraszam jednocześnie za język, ale dostosowuję go do poziomu debaty w NaTemat.

Szanowny Panie Redaktorze,

Rozumiem, że w dobie internetowej walki o klikalność przyciągamy czytelnika skandalicznymi tematami. Tym zapewne kieruje się autor artykułu o imigrantach domagających się seksu, „Mam spuchnięte jądra…”.

„Imigranci nie poruchali i nie poruchają, bo jest ich 400 i nie ma gdzie ruchać. A w dodatku żarcie do dupy i nie ma co jarać, więc powoli mają na Europę wyjebane. Wszak wiadomo Europa to łatwe, blond dziwki, fajne żarcie i papierosik po ruchanku.”

To takie streszczenie artykułu wulgarnym językiem, ale przecież tą wulgarność zawiera jego sens. W Niemczech pół biedy - prostytucja legalna, rząd może skieruje więc prostytutki do pracy w ośrodkach dla uchodźców, ale w Polsce…?

Trzeba się jednak na coś zdecydować. Albo grzmimy, że to niemoralne nie przyjmować uchodźców albo piszemy o nich jak o potencjalnej bombie gwałtów. Albo wyśmiewamy się z sejmowego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego albo sami przestajemy tworzyć podobną atmosferę niepokoju. Odbijanie się od ściany moralnej wyższości do ściany wulgarności to jest to napędzanie złych emocji, zamiast racjonalnej dyskusji na temat problemu, przed którym stoi Europa. Wszyscy zorientowani zdają sobie sprawę, że rozdzielenie 120 tysięcy uchodźców nie zakończyło kryzysu imigracyjnego.

Takie zachowanie mediów nie jest nowością. Bierzecie Państwo przykład z postaw niemieckich mediów wobec antyislamizacyjnego ruchu PEGIDA, który obserwowałem w ubiegłym roku. Najpierw artykuły o zagrożeniu, że eurodżihadyści, że Turcy się nie integrują, że niektóre szkoły już nie niemieckie. A potem oburzenie, kiedy ludzie wyszli na ulicę. Czy teraz wy będziecie się oburzać kiedy ludzie wyjdą na ulicę krzycząc „Mahomet to pedofil, muzułmanie kozojebcy”? Czy to tak daleko od przytoczonego artykułu?
Widząc zatroskaną i zamyśloną Pańską minę w programie telewizyjnym oczekuję więcej jako czytelnik i bloger portalu. Pozwolę sobie podrzucić tematy, które mnie osobiście interesują:

1. Ilu jesteśmy w stanie przyjąć uchodźców? Jaki czai się potencjał imigracyjny w Turcji, Iraku, Syrii, Jemenie?
2. Co robi Turcja, jaka jest jej gra w całym kryzysie imigracyjnym? Czy wynegocjowane ostatnio porozumienie Turcja - Komisja Europejska zabezpiecza Europę, czy wręcz przeciwnie bardziej naraża?
3. Czy rząd PO w sprawie uchodźców komunikuje się jasno? Czy nagły zwrot po decyzjach w sprawie kwot, to nie jest teraz kampania?
4. Pomagać tutaj czy pomagać tam? Szanse, zagrożenia?


A jeżeli chodzi o klikalność, to może znajdzie się jakiś przypadek, że uchodźca zgwałcił kozę i wtedy kliknięcia ma Pan gwarantowane.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • 18+
Trwa ładowanie komentarzy...