Tusk dalej zachwycony wielokulturowością?

Dzielnica Molenbeek Bruksela
Dzielnica Molenbeek Bruksela jihadwatch.org
Jakub Noch z Natemat informuje, że 15 minut jazdy od biura szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska znajduje się „skrawek Państwa Islamskiego” w Europie.

Brukselska dzielnica Molenbeek może być jedną z największych wylęgarni terrorystów w Europie. Tą dzielnicą interesowały się służby po zamachach w Madrycie, Kopenhadze, na Charlie Hebdo, a po ostatnich było tam najwięcej zatrzymań.Ten negatywny opis dzielnicy przypomina wypowiedź Donalda Tuska z lipca 2015 dla Politico:

Jestem ciągle pod wrażeniem czegoś, co jeszcze nie zdążyło mnie znudzić, to jest wielokulturowości i cudownej różnorodności, której nie znajdziemy jeszcze w Europie Wschodniej. Uważam, że ktokolwiek spędzi kilka tygodni w Brukseli, a pochodzi z naszego regionu, zrozumie, że migracja nie musi być postrzegana jedynie w kontekście obaw”.

To chyba wystarcza za komentarz jak odrealnione są nasze elity. Prawdopodobnie Tusk w Molenbeek nie bywał, a jak bywał to wiadomo, nikt tam nie krzyczy, „Hej jestem terrorystą!” A jednak od oficjalnego przywódcy Europy można chyba oczekiwać większej ostrożności.

Bezkrytyczny zachwyt mam nadzieję minął.
Trwa ładowanie komentarzy...